таг: области

САД – Почна гласањето за Конгресот и Сенатот

0
Во САД, во многу држави и области се одржуваат избори за Конгресот, кои се одлучувачки...

Пекинг: Воведен карантин поради Олимпијадата, во тек е масовно тестирање

0
Неколку области во Пекинг се ставени под карантин откако беа регистрирани 20 случаи на коронавирус во еден ден, што е најголем број од...

Дендиас: Се надеваме на продолжување на соработката во сите области со...

0
Се надеваме на продолжување на соработката во сите области со која влада и да произлезе од внатрешните процеси во Северна Македонија,...

Во Италија активни 240 пожари

0
Италијанските области продолжуваат да се борат со голем број шумски пожари, јави ДПА. Од различни региони се примени 234 барања за помош...

Прва дигитална климатска конференција – #EarthHourMK: Дали природата го возвраќа ударот?

0
Експерти од различни области ќе дискутираат под мотото „Дали природата го возвраќа ударот?“ на првата дигитална климатска конференција која ќе се одржи...