таг: областа

Се урна руски воен авион

0
Руски воен авион се урна во областа Белгород, објави регионалниот гувернер на овој руски регион,...

Студија – „Ќе се случат деструктивни циклони во области каде што...

0
Климатските промени ќе ја прошират областа на тропските циклони, изложувајќи милиони луѓе на разорната моќ на овие бури, тврди новата студија...

Експлозија во близина на руската амбасада во Кабул, има повредени

0
Експлозија одекнала во Кабул, во областа каде што се наоѓа зградата на руската амбасада, јавуваат светските агенции. Експлозијата се...

77 рудари се заробени во рудник во Украина

0
77 рудари се заробени во рудник за јаглен во областа Доњецк во источна Украина поради...

Откриен најголемиот подземен град во светот, еве каде се наоѓа

0
Во областа Мидјат, во југоисточната провинција Мардин, археолозите открија пештера што е само почеток на тунел со многу ходници што водат...

Награди за вработените во „Sport Life“

0
Водечката компанија во областа на игри на среќа и спортски обложувалници „Sport Life“, на најуспешните 60 вработени...

Има промени во Уставот на Србија, во областа на правдата

0
Собранието на Србија го објави промените на Уставот, во областа на правдата, кој беше изгласан...

Нова студија – „Ќе се случат деструктивни циклони во области каде...

0
Климатските промени ќе ја прошират областа на тропските циклони, изложувајќи милиони луѓе на разорната моќ на овие бури, пренесува Би-Би-Си, повикувајќи...

(Видео) Лавата на Канарските острови стигна до океанот, наредена итна евакуација

0
Големи облаци од бела пареа се издигнаа над областа Плаја Нуева а лавата дојде до океанот. ...

Класифицирани документи пронајдени на автобуска станица во Британија

0
Класифицирани документи од областа на одбраната кои содржат детали за британскиот воен брод ХМС Дефендер и британската...