таг: обично

Вирален хит: „Ако забележите правилно напишан збор за пет секунди, имате...

0
Игрите обично се многу добри тестови за визија и интелигенција, а еден од нив е и овој, во кој треба да го пронајдете...

Доаѓа првата полна месечина во годината и таа најмногу ќе влијае...

0
Иако новата година обично значи нови почетоци, со две ретроградни планети во полн замав (Марс, планета на акција, ретроградна до 12 јануари и...

ФИФА, приход од 7.5 милијарди евра од Катар 2022?!

0
ФИФА обично прави конзервативни буџетски проценки и на крајот ги надминува своите цели. Приходот од 7,5 милијарди...

Торино – една од највпечатливите културно-гастрономски дестинации во Италија

0
Торино обично е познат како индустриски град, нo по Зимските олимписки игри, одржани тука во 2006 година, средиштето на областа Пиемонт доживеа полна...

Јохансен: Мајмунските сипаници се пренесуваат преку близок контакт

0
За разлика од КОВИД-19, мајмунските сипаници обично не се шират лесно меѓу луѓето, а за да се случи тоа потребен е...

Како да не ви замаглува огледалото во бањата?

0
Домаќинките обично посегнуваат по оцет и пена за бричење. Но, детергентот за миење садови го има истиот ефект, но исто така и суровиот...

Совети за поуредна и поубава бања

0
Просторот кај туш-кабините и кадите обично е преполн со шампони, регенератори и разни други козметички производи, поради што бањата понекогаш изгледа неуредно. Дизајнерката...

Се сеќавате ли на неа? Еве како изгледа денеска

0
„Нејзиното име беше сосема обично, Јагодинка Симоновиќ. Мирисаше на свежо тесто, солени ѓевреци и пекарски квасец“, вака...

ЉУБОВЕН ТЕСТ за крај на годината! Дали сте во врска со...

0
На крајот на годината, обично се преслушуваме каде сме, што сме направиле, кои се нашите желби … Во сте врска, но не сте...

Искинати „Гучи“ хулахопки се продаваат за 173 долари

0
Додека повеќето жени обично веднаш ги фрлаат искинатите хулахопки, модниот бренд „Гучи“ одлучи истите скапо да ги наплаќа… Луксузните модни брендови секогаш...