таг: обилни

(ВИДЕО) Снежно невреме ја зафати Британија

0
Обилни снежни врнежи утрово затрупа дел од Велика Британија, а патниците...

ВИДЕО: Обилни врнежи од снег во Пампорово

0
Обилни снежни врнежи во Пампорово. Сепак, скијачките стази и денеска остануваат затворени, а утре ќе работат во нормален режим, пренесува pamporovo.me. ...

Бројот на загинати во Калифорнија се искачи на 20, вонредната состојба...

0
Серијата обилни дождови што ја зафатија Калифорнија во последните три недели конечно стивнаа, дозволувајќи им на евакуираните да се вратат во...

Силна бура од Јадранот ја поплави цела Албанија

0
Есента пристигна неколку дена порано во Албанија со обилни дождови. Викендов започна лошо за северот причинувајќи големи материјални штети. Поплавени се...

ФОТО: Силно невреме ја погоди Италија, земјата ги „голта“ автомобилите, куќите...

0
Големо невреме проследено со обилни врнежи и силен ветер погоди делови од Ломбардија на северот од Италија. Погодено е подрачјето на популарното...