таг: Обилниот

Снежно невреме во Европа, делови без струја во Полска, Словачка и...

0
Обилниот снег во саботата предизвика прекин на електричната енергија и бројни сообраќајни несреќи во Чешка,...

Совршен ако сте уморни од седење во кујната: Брзински лимон колач...

0
По обилниот (и веројатно многу калоричен) празничен оброк, вистинско време е за кратка пауза кога станува збор за слатки. На многу домаќинки им...

(ВИДЕО) Обилен снег предизвика хаос во сообраќајот во Јапонија

0
Обилниот снег што веќе неколку дена паѓа предизвика сообраќаен метеж, откажување на летови и прекин...