таг: обид

Челси тргнува во финална акција за Обамејанг и за Де Јонг

0
Челси ќе направи обид да ги искористи сериозните финансиски проблеми на Барселона и да ги „грабне“ Пјер-Емерик...

Лавров: Западот не може да ѝ ги одредува партнерите на Србија

0
По неуспешниот обид да слета во Белград, рускиот шеф на дипломатијата Лавров, обвини дека Западот ѝ се меша на Србија при...

Д-р Беќаровски: „Мајмунски“ обид за повторен страв кај населението

0
„Мајмунски“ обид за повторен страв кај населението. Вака д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија и Комисијата за заразни болести ги коментира последните...

Средбата Лавров – Кулеба во Турција без големи резултати

0
Турскиот обид за изнаоѓање дипломатско решение, што ќе доведе до прекин на огнот во Украина, не даде резултат. Министрите Лавров и...

(ВИДЕО) Огромни шумски пожари во Сибир, пожарот зафати скоро 800.000 хектари...

0
Руски воени хеликоптери превезуваат пожарникари на терен во обид да ги потиснат шумските пожари во Сибир. ...

Временска трка во Суецкиот канал: Заглавениот брод пет дена во иста...

0
По неуспешниот обид вчера за ослободување на гигантскиот товарен брод што неколку денови го блокира Суецкиот канал,...

ТРАГЕДИЈА ВО НИШ – 17 годишна девојка си го избодела своето...

0
17 годишна девојка е уапсена за обид за убиство бидејќи синоќа на улицата „Мајаковски“ каде што живее, со нож го прободела П.Б. (20)...