таг: обидува

Руската православна црква шири неонацистички наративи за војната во Украина

0
Руската православна црква се обидува да формира поширока националистичка идеологија околу војната во Украина и експанзионистичката иднина на Русија, соопшти Институтот за проучување...

СЗО се обидува да стигне до болницата „Насер“, ИДФ продолжува со...

0
Светската здравствена организација денеска соопшти дека се обидува да стигне до најголемата функционална болница во Појасот Газа, болницата „Насер“, по израелскиот упад. ...

Дали знаете зошто кучињата мавтаат со опашката? Причината не е (само)...

0
реклама Новото истражување се обидува подлабоко да разбере што се крие зад овој механизам. ...

НАСА се обидува да земе каков било сигнал од исчезнатиот вселенски...

0
реклама НАСА се обидува да регистрира каков било сигнал од Војаџер 2 откако изгубил...

ЦИА: Путин сепак може да му се одмазди на Пригожин

0
Рускиот претседател Владимир Путин се обидува да купи време додека размислува како да...

Макрон сака да го реформира пензискиот систем, иако синдикатите се против

0
Владата на францускиот претседател Емануел Макрон се обидува да ја заживее неговата иницијатива за економски реформи и да постигне голема политичка...

Вашингтон: Русија не покажува интерес за преговори за крај на војната...

0
Рускиот претседател Владимир Путин вчера изјави дека Русија се обидува да ја „заврши војната“ во...

Катар ќе го забрани алкохол на стадионите на СП?!

0
Катар со сите средства се обидува да го забрани алкохолот, иако договорот беше тој да биде дозволен...

(ВИДЕО) Маж во Русија го бркаат по улиците додека се обидува...

0
Ова е моментот кога човек кој се обидува по секоја цена да избегне да влезе...

Барселона бара Пике и Бускетс да се согласат на ново намалување...

0
Раководството на Барселона се обидува да ги убеди ветераните Жерар Пике и Серхио Бускетс да се согласат...