таг: обидува

Макрон сака да го реформира пензискиот систем, иако синдикатите се против

0
Владата на францускиот претседател Емануел Макрон се обидува да ја заживее неговата иницијатива за економски реформи и да постигне голема политичка...

Вашингтон: Русија не покажува интерес за преговори за крај на војната...

0
Рускиот претседател Владимир Путин вчера изјави дека Русија се обидува да ја „заврши војната“ во...

Катар ќе го забрани алкохол на стадионите на СП?!

0
Катар со сите средства се обидува да го забрани алкохолот, иако договорот беше тој да биде дозволен...

(ВИДЕО) Маж во Русија го бркаат по улиците додека се обидува...

0
Ова е моментот кога човек кој се обидува по секоја цена да избегне да влезе...

Барселона бара Пике и Бускетс да се согласат на ново намалување...

0
Раководството на Барселона се обидува да ги убеди ветераните Жерар Пике и Серхио Бускетс да се согласат...

Зеленски: Русија се подготвува за нова офанзива во Харков

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија се обидува да ја продолжи офанзивата во вториот по големина град во земјата, Харков,...

Ериксен почна да тренира, агентот испрати порака: Се уште не е...

0
Кристијан Ериксен се обидува да го продолжи фудбалски живот по непријатната ситуација која му се случи на Европското првенство кое се одржа минатово...

Саудиска Арабија најави уникатен адреналински екстремен парк

0
Саудиска Арабија се обидува да ја намали зависноста од нафтата, но тоа не е пречка да ја искористи својата препознатлива индустрија – и...

„Еурактив“: Бугарија се обидува да ја смени тактиката кон Скопје

0
Бугарија се обидува да ја смени тактиката кон Скопје, откако земјата во декември го блокираше патот на...

Ријана има фит линија иако сака да јаде чизбургер: Во моментов...

0
Иако се обидува да јаде здраво секој ден, кога ќе ја фати желбата за калорична храна, популарната пејачка Ријана не бира...