таг: обидуваат

Украина со напори за целосно враќање на струјата

0
Украинските власти се обидуваат да го обноват снабдувањето со струја и вода по неодамнешните руски воени напади кои нанесоа огромни штети...

Вонреден состанок на министрите за енергетика на ЕУ за снабдувањето со...

0
Земјите од Европската унија се обидуваат да го омекнат планот на Унијата со кој се...

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

0
Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евровизија, се наведува во публикацијата на апликацијата Телеграм. Килнет, група која...

Петков: Северна Македонија во ЕУ најрано за 10 години, ЕУ да...

0
Има многу луѓе кои се обидуваат да ги разнишаат добрите односи меѓу Бугарија и Северна...

Дел од Украинците во дијаспората се враќаат во својата земја

0
Додека илјадници граѓани бегаат од Украина, многу Украинци се обидуваат да се вратат од Полска во својата татковина за да се...

Една минута секој ден: Пет вежби кои се корисни ако се...

0
Веќе подолго време, фитнес експертите се обидуваат да смислат што е можно пократки и ефективни програми за вежбање кои ќе поттикнат што повеќе...

Виц на денот: Полиција

0
Тројца полицајци се обидуваат да водат интелектуален разговор.Првиот вели:– Еј, абе знаете ли дека на Марс има суштествени?Вториот малку се подзамислува и додава:–...

Холивудски ѕвезди во пензија: Легендите што публиката сака повторно да ги...

0
Голем број актери се обидуваат да снимаат додека тоа им го дозволува здравјето, но некои и покрај парите и славата што им...

Нови докази за коронавирусот – Можеби не е Кина!

0
Научниците кои се обидуваат да го утврдат потеклото на вирусот Ковид-19 велат дека има сè повеќе докази што укажуваат на тоа дека истрагата...

СЗО: Земјите сè уште склучуваат договори што ќе го загрозат снабдувањето...

0
Земјите кои се обидуваат да набават свои дози на вакцина потпишуваат договори со компании за лекови кои го загрозуваат снабдувањето на глобалната програма...