таг: обиде

Челси се обидува да потпише со трансферната цел на Ливерпул

0
Челси ќе се обиде да му го грабне португалскиот интернационалец Матеус Нуњеш на Ливерпул, пренесуваат медиумите во...

Кина планира да ја заштити овогодинешната жетва од суша со „сеење...

0
Кина ќе се обиде да ја заштити годинешната жетва од рекордна суша со „сеење на облаци“, користејќи реагенси за правење дожд. Фабриките...

Лавров: Лагите за Буча служат за саботирање на преговорите

0
По инцидентот во Буча, Украина се обиде да ги прекине преговорите со Русија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј...

Русија ги отфрли обвинувањата за убиствата на цивилите во Буча

0
Руското Министерство за одбрана се обиде да ги отфрли обвинувањата за наводни убиства на цивили...

Украински медиуми: Војската руши мостови за да ги спречи руските тенкови...

0
Украинските власти очекуваат дека Русија ќе се обиде да го заземе Киев на тој начин што со колони тенкови ќе навлезе...

Путин се закани: „Доколку Украина стане членка на НАТО и се...

0
Доколку Украина стане членка на НАТО и се обиде насилно да го врати Крим, ќе дојде до воена конфронтација меѓу Русија...

ВИДЕО: Инцидент на Австралија Опен, навивач кусо го прекина финалето Медведев-Надал

0
Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австралија опен меѓу Данил Медведев и  Рафаел Надал. ...

Јакобсен: Ќе играме во полн ек и на победа против Македонија

0
Николај Јакобсен ќе се обиде да сочува сили за понатамошниот дел од Европското првенство на последниот меч од групната фаза против Македонија. ...

Клучен дуел за Македонија на гостувањето кај Ерменија

0
Македонија денес ќе се обиде да ја прекине низата порази на гостувањата кај Ерменија, овојпат во клучен дуел, во битката за второто место...

Нов договор ќе добие и Брозовиќ: Интер сака да врзе тројца...

0
Интер сепак на крајот ќе се обиде да го задржи еден од своите најдобри играчи Мрасело Брозовиќ. Но, покрај него нов договор...