таг: обидат

Ердоган: Ниту САД, ниту Русија ќе посегнат по нуклеарно оружје

0
САД и Русија нема да се обидат да употребат нуклеарно оружје, изјави денеска турскиот претседател,...

Украина прави нови напори за евакуација на цивили од опколениот Мариупол

0
Властите во Украина ќе се обидат повторно денеска напладне да евакуираат цивили од разурнатиот југоисточен...