таг: обележани

ВИДЕО+ФОТО | Првата Корејка која се закити со Оскар: Шармантната Јун...

0
Оскарите годинава беа обележани со победата на „Nomadland“ од Клое Жао, историски момент во категоријата „најдобар режисер“ во кој беа номинирани две...