fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: обележана

Спортски настани кои ја одбележаа годината зад нас

0
И 2020 година беше обележана со спортски настани, но пандемијата на коронавирусот воглавно „диктираше“ и поради која беа одложени, откажани многу натпреварувања....

Во Виена за прегласно слушање на Куранот во автомобил – казна...

0
Кон крајот оваа година обележана од корона-пандемијата, бројни казни од полициски службеници во Австрија предизвикаа бура во јавноста… Но, една посебно се издвојува....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави