таг: обезбеди

Си Ѓинпинг по трет пат реизбран за претседател на Кина

0
Кинескиот претседател Си Ѓинпинг обезбеди трет петгодишен претседателски мандат. Претседателската кандидатура на Си, која беше и единствената предложена, ја поддржаа...

СЗО ја повикува Кина да објави прецизни податоци за состојбата со...

0
Светската здравствена организација (СЗО) бара од Кина да обезбеди точни и реални податоци во реална...

Унгарија ќе обезбеди 187 милиони евра финансиска помош на Украина

0
Унгарија ќе обезбеди 187 милиони евра финансиска помош на Украина, како свој придонес во планираниот...

Амазон има сателити во орбитата околу Земјата

0
Проектот „Кајпер“ ќе обезбеди брз пристап до области со недоволна интернет покриеност Амазон потпиша договори за распоредување на многу сателити во ниска...

ВИДЕО / Сити со нерешен резултат обезбеди четвртфинале

0
Манчестер Сити обезбеди пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите, елиминирајќи го Спортинг. Иако вториот меч заврши...

Захарова: Русија преку разговори ќе ги постигне своите цели во Украина

0
Русија ќе ја постигне својата цел да обезбеди неутрален статус на Украина и претпочита да...

ВИДЕО / Интер победи, но Ливерпул е во четвртфиналето

0
Ливерпул е вториот тим после Баерн Минхен, кој го обезбеди „билетот“ за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Иако Интер триумфираше на „Енфилд“ со...

Барселона пред Милан и Дортмунд за Мазрауи

0
Екипата на Барселона е поблиску за да ги обезбеди услугите на крилниот напаѓач на Ајакс, Нусаир Мазрауи....

Шкупи се поблиску до титулата, 10 бода пред Шкендија

0
Екипата на Шкупи ја обезбеди и третата пролетна победа, откако во рамките на 21. коло во Првата Лига, забележа победа со резултат 3-2...

Медведев преку Зверев до полуфинале на завршниот турнир во Торино

0
Рускиот тенисер Данил Медведев си го обезбеди првото место во „Црвената група“ на финалниот АТП Мастерс во Торино, откако во второто коло го...