таг: обезбедија

Излезе листата на најмоќните пасоши во светот, еве каде се наоѓа...

0
ТРИ азиски земји обезбедија најголема слобода на патување за своите жители, се вели во новиот квартален извештај објавен од лондонската истражувачка компанија за...

Европа даде уште два патника на СП во Катар – Франција...

0
Фудбалските репрезентации на Франција и Белгија вечерва обезбедија учество на завршницата на Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. ...

ВИДЕО: Јувентус и Интер на „мускули“ обезбедија пласман во четвртфиналето на...

0
Екипите на Интер и Јувентус обезбедија пласман во наредната рунда од италијанскиот Куп откако вечерва остварија победи дури по продолженијата. Интер ја...