таг: обезбедат

Нов обид на НАСА ракетата „Артемис-1“ да ја испрати кон Месечината

0
Доколку се обезбедат поволни временски услови и откако ги отстрани техничките проблеми, американската...

Пекинг се подготвува за „шангајско сценарио“: Почнаа масовни тестирања, граѓаните ги...

0
Жителите на Пекинг ги преплавија супермаркетите за да обезбедат храна, сакајќи да избегнат недостиг како во Шангај во случај повторно да...

Зеленски побара помош од светските сили за одбрана на воздушниот простор...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика светските лидери да обезбедат помош во одбраната со цел...

Зеленски повика на глобална одбранбена помош за Украина

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика глобалните лидери да обезбедат одбранбена помош за Украина и...

Шефот на лабораторијата што ја произведе „Спутник V“ кажа што мисли...

0
Постојните вакцини против коронавирусот ќе обезбедат заштита од потешки форми на ковид-19, предизвикани од новиот сој омикрон, изјавил Владимир Гушчин, шефот...

Децата да се вратат во школите повикуваат УНИЦЕФ и УНЕСКО

0
Училиштата треба да обезбедат настава со физичко присуство, без бариери за пристап и без да налагаат вакцинација...