таг: обвинителство

Полицијата врши претрес во хрватското министерство за култура

0
По наредба на европското јавно обвинителство (ЕППО), полицијата упадна во Министерството...

Засега пет жртви во рускиот ракетен напад на Велики Бурлук во...

0
Регионалното обвинителство на Харкив извести дека телото на петтата жртва од рускиот напад врз станбена зграда на 14 февруари е извлечено од урнатините...

Фалсификуваните евра внесени во Косово се печатени во Македонија

0
Специјалното обвинителство на Република Косово, по запленувањето на над 85 илјади фалсификувани евра во кованици од по две евра минатиот вторник,...

Поднесено обвинение за масовното убиство во Србија

0
Вишото јавно обвинителство Смедерево поднесе обвинителен акт против Урош Б. за масовното убиство во селата Дубона и Мало Орашје на 4...

Покренато обвинение против родителите на малолетникот кој уби десетмина во училиште...

0
Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинителен акт против таткото и...

Ослободени четворица уапсени во Бањска поради немање докази

0
Специјалното обвинителство на Косово ослободи четворица уапсени во Бањска во општина Звечан, поради...

Притворени поранешен албански заменик министер и бизнисмен

0
По две и пол годишна истрага спроведена од Специјалното обвинителство за организиран криминал...

Основното јавно обвинителство: Бугарски навивачи провоцирале низ Чаир

0
Основното јавно обвинителство на Македонија објави соопштение во кое го објаснува инцидентот близу трговскиот центар „Чаирчанка“, во кој еден бугарски навивач бил прободен...

Матичната компанија на Фејсбук – Мета може да биде забранета во...

0
Руското државно обвинителство поднесе барање за назначување на Мета – матичната компанија на Фејсбук и Инстаграм – како „екстремистичка организација“ и забрана за...

Косовската влада понуди 20 000 евра за информација во врска со...

0
Одделението за тешки кривични дела при Основното обвинителство во Пеќ, соопшти дека обезбедила одредени информации,...