таг: Обвинителството

Крајно време е Обвинителството да излезе точно со име и презиме...

0
Крајно време е Обвинителството да излезе точно со име и со презиме за Онкологија зашто овој костум што го гледате на мене денеска,...

По Јувентус, финансиската полиција упадналa во 3 екипи од Серија А

0
Полицијата и обвинителството упаднале во три калчолигаши, римските Рома и Лацио, како и Салернитана. Според...

Трамп во вторник ќе се предаде на судот во Њујорк

0
Доналд Трамп ќе се предаде на обвинителството во Њујорк во вторник, рече неговиот...

Актерот Алек Болдвин ќе се соочи со обвинение за убиство од...

0
Обвинителството на Првиот судски округ на американската сојузна држава Ново Мексико денеска официјално ќе поднесе...

Во Мексико запленети 300 килограми таблети фентанил

0
Обвинителството на Мексико денеска соопшти ддека пред два дена биле откриени и конфискувани 300 килограми...

Приведен возачот на автобусот, признал дека задремал на воланот

0
Обвинителството од Славонски Брод го завршило увидот на местото на кое утрото се случи тешката сообраќајна несреќа во која според нивните податоци загинаа...

Скандал во Бразил: Старите лица ги вакцинирале со празни шприцови

0
Обвинителството во Рио де Жанеиро започна опсежна истрага поради извештајот во кој се тврди дека на еден дел од населението наместо вакцини му...

Мајка ми почина во лифт, зашто Брзата помош дојде без носилка...

0
Цела година молчев, чекав Обвинителството да ме повика да дадам исказ, за тоа како мајка ми почина заглавена во лифт, откако Брзата помош...

МНР на Србија собра докази дека претседателот Вучиќ бил прислушкуван нелегално

0
По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат...