fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: обвинители

Видеата покажаа: Починатиот полицаец од упадот во Капитолот бил испрскан со...

0
Федералните обвинители не ја исклучуваат можноста да предјават обвинение за убиство на полицаец на двајца демонстранти кои учествувале во насилниот упад на Капитолот...

Дванаесет држави покренаа тужба против Бајден

0
Државните обвинители од 12 сојузни држави во понеделникот поднесоа тужба против администрацијата на американскиот претседател eо Бајден,...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави