таг: НХС

Лекари предупредуваат: Со наближувањето на зимата се зголемува притисокот врз британските...

0
Националната здравствена служба (НХС) соопшти дека е на работ на преоптовареност во многу делови на Велика Британија и дека ситуацијата само ќе се...