таг: нуклеарни

Северна Кореја усвои закон за превентивни нуклеарни напади

0
Северна Кореја усвои закон со кој се дозволуваат превентивни нуклеарни напади, објавија денеска севернокорејските државни...

ОН:Северна Кореја тестира нови ракети и развива нови технологии

0
Северна Кореја продолжува да ги развива своите нуклеарни и балистички програми, вклучително и капацитетот за...

Германија исклучи три од последните шест нуклеарни централи

0
Германија исклучи три од последните шест нуклеарни централи, фокусирајќи се на обновливи извори на енергија. Advertisements ...