таг: нуклеарна

Со промена на Уставот, Северна Кореја доби статус на нуклеарна сила

0
Северна Кореја го впиша статусот на нуклеарна енергија во нејзиниот Устав, а претседателот...

Кина ја забрани морската храна од Јапонија откако водата од Фукушима...

0
Откако Јапонија почна да испушта вода од нуклеарна централа која содржи...

Украинскара нуклеарка Запорожје исклучена од електричната мрежа по руските напади

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје е исклучена од редовно снабдување со електрична енергија по големиот бран руски ракетни напади низ целата земја,...

Белгискиот регулатор бара запирање на работата на најстарите нуклеарни централи во...

0
Белгискиот регулатор за нуклеарна енергија (FANC) ја советуваше владата да не го продолжува...

Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

0
Во украинската нуклеарна централа Запорожје, која е под руска окупација, вчера одекнаа силни...

Русија тврди дека е гранатирана нуклеарната централа Запорожје

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа, денеска била гранатирана, јави...

Шефот на МААЕ: Ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје се влошува

0
Ситуацијата во украинската нуклеарна централа Запорожје дополнително се влошува, предупреди генералниот директор на...

Во Запорожје работи само еден од шесте реактори

0
Компанијата што управува со украинската нуклеарна централа Запорожје соопшти дека работи само еден...

Зеленски: Русија ја доведе Европа на работ на радијациска катастрофа

0
Расте загриженоста поради борбите во близина на најголемата нуклеарна централа во Европа во Запорожје Украина....

Американска подморница се судри со непознат објект во Пацификот

0
Американска нуклеарна подморница удрила во „непознат објект“ во водите во Азиско-пацифичкиот регион, при што биле...