таг: нуклеарната

Превентивно прекината работата на нуклеарната централа Кршко

0
Работата на нуклеарната централа Кршко превентивно ќе биде прекината поради истекување...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...

Ослободен директорот на нуклеарната централа Запорожје

0
Генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје, која беше окупирана од Русија, Ихор Мурашов,...

Нуклеарната централа во Запорожје повторно има струја

0
Нуклеарната централа во Запорожје повторно има струја откако двапати во текот на вчерашниот...

Нуклеарните централи и војната во Украина – што вели меѓународното право

0
Руската армија во март ја окупираше нуклеарната централа Запорожје во јужна Украина, а од крајот на јули таа постојано е гранатирана....

36 години од нуклеарната катастрофа во Чернобил

0
Експлозијата во нуклеарната централа Чернобил во 1986 година рашири радиоактивен облак над големи делови од...

Што ќе прават Русите со атомската централа Запорожје?

0
Руските сили ја окупираа нуклеарната централа Запорожје во јужна Украина, која е и најголема атомска централа во Европа. Во 2 часот...

Германија – Нуклеарната енергија е опасна, ги отфрламе плановите на ЕУ

0
Германската влада денеска соопшти дека нуклеарната енергија ја смета за опасна и дека се противи...

Разговорите за иранската нуклеарна програма ќе продолжат во август

0
Претставникот на иранскиот тим за преговори за нуклеарната програма Абас Аркачи вели дека следната рунда разговори во...