таг: нуклеарен

Лојд Остин тврди дека Русија го проширува и модернизира својот нуклеарен...

0
Русија го проширува и модернизира својот нуклеарен арсенал, изјави американскиот секретар за одбрана Лојд Остин. Advertisements ...

Зеленски: Путин се плаши од неговиот народ, само тој може да...

0
Рускиот претседател Владимир Путин не се плаши од нуклеарен напад. Тој се плаши од неговото општество, од неговиот народ. Бидејќи само...

Ризикот од нуклеарен „Армагедон“ е на највисоко ниво од кубанската криза...

0
Ризикот од нуклеарен „Армагедон“ е на највисоко ниво од кубанската ракетна криза во 1962 година,...

Тимот на МААЕ во Киев, од утре мониторинг на нуклеарната електрана...

0
Тим експерти за нуклеарен надзор на Обединетите нации пристигна во Киев и од...

Русија – За можен нуклеарен напад се одлучува според руската воена...

0
Запрашан дали Русија ќе отфрли превентивен тактички нуклеарен напад врз Украина, рускиот заменик министер за...