таг: носење

По три години, Хонгконг ја укина обврската за носење маски: Се...

0
Хонгконг ќе стави крај на барањето за носење маски во борбата против коронавирусот,...

Федерален судија во Флорида ја укина обврската за маски во авионите...

0
Федерален судија во Флорида ја укина обврската за носење маски во авионите и во јавниот...

Што се случува со телото кога спиете со чорапи?

0
Кога станува збор за носење чорапи во кревет, се зависи од личните преференции. Некои не можат да заспијат ако немаат топли чорапи на...

Носењето маски од денеска е задолжително во Британија

0
Новата директива за задолжително носење маски и други мерки за ограничување на ширењето на коронавирусот...

Израел повторно воведува задолжителни маски во затворено

0
Израелското Министерство за здравство повторно ја воведе обврската за носење заштитни маски во затворен простор почнувајќи од...

Израел: Електронска алка за сите кои се наоѓаат во карантин

0
Израелскиот парламент усвои закон со кој се наложува носење на електронска ракавица за сите кои влегуваат во...