таг: Носењето

Бугарија од понеделник ги враќа заштитните маски против ковид-19

0
Од понеделник Бугарија го враќа носењето заштитни маски против Ковид-19, изјави за БНР главниот државен...

Еве какви 2 маски треба да носите за да ја зголемите...

0
Носењето две маски преку лицето- платнена врз хируршка, ја зголемува заштитата од Ковид-19 на 92,5 проценти, се нагласува во анализа на Американскиот центар...