таг: носеше

ВИДЕО: Бура и мраз создадоа хаос во Русија -ветерот носи пешаци...

0
Силниот ветер буквално ги носеше луѓето до Новоросијск. На снимката се гледа како луѓето лебдат и се лизгаат покрај пешачкиот премин, како...