таг: Нормално

Откријте дали претерано се потите – дали е нормално или е...

0
Кога е нормално многу да се потите, а кога тоа е симптом на здравствен проблем? Потењето е природен процес на нашето тело,...

Откријте дали претерано се потите – дали е нормално или е...

0
Кога е нормално многу да се потите, а кога тоа е симптом на здравствен проблем? Потењето е природен процес на нашето тело,...

Досега не „фативте“ ковид-19, какви се шансите да се заразите во...

0
Ако почнете да живеете „нормално“, ако ги тргнете маските, одите во ресторани, шопинг или во кино – кои се шансите и понатаму успешно...

Скариоло: Знаевме дека Симиќ е талентиран,Барселона не ангажира секого

0
Селекторот на Шпанија, Серхио Скариоло, нормално, беше задоволен по победничкиот старт на квалификациите за СП 2023 со убедливиот триумф над Македонија во Скопје,...

6 намирници кои се полни со витамин Б12: Го намалуваат холестеролот...

0
Витаминот Б12 е најважен за нормално функционирање на организмот и производство на црвени крвни зрнца. Исклучително е важен за функционирањето на нервниот систем,...

Партијата на Слави Трифонов го доби и веднаш го врати мандатот...

0
„Не е нормално да формираме непринципиелни коалиции, затоа го враќаме мандатот за формирање влада, господине претседател. Со овие зборови, поранешниот светски шампион во...

Зошто температурата може да се покачи по примањето на вакцината?

0
Нормално е граѓаните да почувствуваат одредени симптоми откако ќе примат вакцини како „Фајзер“, „Спутник“ и „Астра зенека“, бидејќи сето тоа зависи од принципот...

ВИДЕО | Трудници, дали знаете како се врзува појасот во автомобил?...

0
Да, нормално дека смеете да возите. Сепак, мора да знаете како да се заштитите себе си и својот труднички стомак од потенцијалните...

Супер бол под прашалник: Фризерот мораше да ги остави ножиците на...

0
Една совршено нормално и обично потстрижување може да го уништи Супер бол. Вкупно 20 играчи...

Нормално е дека ќе има луѓе кои нема да реагираат на...

0
Нормално е дека ќе има луѓе кои нема да реагираат на вакцината против ковид-19, бидејќи постојат луѓе кај кои веќе има...