fbpx

таг: Норвешка

Норвешка ја декласира Франција, и се пласира во финалето на ЕП

0
Репрезентацијата на Норвешка ја декласира Франција со 28:20 во полуфиналето на Европското првенство и ќе има шанса...

Пикси по триумфот над Норвешка: Ако долгите топки ја победат „пас-играта“,...

0
Репрезентацијата на Србија ја совлада Норвешка во Осло со 0-2 и се пласираше...

Со качување на чамци предизвикуваше оштетувања и опасност – норвешките власти...

0
Властите во Норвешка ја усмртија женката-морж Фреја, која привлекуваше големо внимание кај луѓето кај фјорд близу главниот град Осло, откако се процени дека...

Млада скијачка од Словенија загина во Норвешка

0
Младата словенечка скијачка Хана Јамник трагично почина во Норвешка, соопшти Скијачкиот сојуз на Словенија. Advertisements...

Норвешката полиција се сомнева дека тероризам е мотивот за нападот

0
Полицијата во Норвешка работи на претпоставката дека смртоносното пукање во ноќен клуб во Осло, популарен меѓу ЛГБТ заедницата, е поврзано со...

Повеќе земји испратија воена помош во Украина

0
По поддршката од САД, Германија, Норвешка и Италија, списокот на земји кои ја поддржуваат Украина со воена и прехранбена опрема постојано...

Норвешка ќе добие нов селектор

0
По третиот последователен неуспех на големите натпреварувања, во Норвешка се наметна прашањето дали селектор треба да биде Кристијан Берге. Берге има договор...

Норвешка со ракометна лекција за европскиот шампион

0
Вечерва ракометната селекција на Норвешка го одиграа можеби најдобриот натпревар на Европското првенство и со победата над Шпанија од 23-27 значително ги зголемија...

Норвешка е светски шампион во ракомет во женска конкуренција

0
Норвешка одигра фантастично второ полувреме и со 29-22 ја победи Франција во финалето и стана ракометен светски шампион во женска конкуренција. Норвешка...

Норвешка и Франција ќе се борат за златниот медал на Светското...

0
Селекциите на Норвешка и Франција се пласираа во финалето на женското ракометно првенство кое се игра во Шпанија. Норвешка вечерва со убедливи...