таг: Норвешката

Мовинкел ги изненади сите во Кортина Д’Ампецо

0
Норвешката скијачка Рагнхилд Мовинкел е победничка на супервелеслаломот што во рамките на Светскиот Kуп се одржа во...

Скандалозна реклама: Дедо Мраз претставен како хомосексуалец, реакциите се бурни (ВИДЕО)

0
Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо...

Уапсен напаѓачот кој со лак и стрела уби и рани неколку...

0
Норвешката полиција уапси маж осомничен за убиство на пет лица и за ранување на две...

Норвешка ги попушта рестриктивните мерки

0
Норвешката влада ќе олесни некои ограничувачки мерки бидејќи силните рестрикции поради  коронавирусот, воведени пред две недели, се...

Норвешка го презема европскиот врв од досегашниот шампион Франција

0
Норвешката женска ракометна репрезентација ја победи Франција во денешното финале на Европското првенство (22:20) и стигна до осмата титула во својата историја. ...