таг: Норвежаните

Норвешка: Ризикот од смрт од вакцината на „Астразенека“ е повисок отколку...

0
Норвежаните се изложени на поголем ризик од смрт ако бидат вакцинирани со вакцината на „Астразенека“ отколку ако се заразат со Ковид-19, заклучи Националниот...

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

0
Норвежаните убедливи вечерва на Светското првенство откако го совладаа Алжир со 36:23, додека бодовите ги поделија Словенија и Шведска (28:28). ...