таг: ноември

Инфлацијата во Европа опаѓа за прв пат по 17 месеци

0
Инфлацијата во еврозоната благо забави во ноември, според прелиминарните податоци објавени во средата, при што...

Денеска започнува Божиќниот пост – трае 40 дена

0
Денеска 28 ноември започнува големиот Божиќен пост. За разлика од Велигденскиот пост, чиј почеток варира, овој пост секогаш започнува на овој датум и...

Украина: Постигнат договор за продолжување на извозот на жито

0
Украинското Министерство за инфраструктура на 17 ноември соопшти дека е постигнат договор за...

Вечерва чекаме ѕвезди кои паѓаат!

0
Секоја година помеѓу 14 и 20 ноември, на небото се појавуваат ѕвезди кои паѓаат кои...

Хаосот продолжува: Ретроградниот Марс повикува на претпазливост, особено овие четири знаци

0
АСТРОЛОШКИТЕ аспекти во ноември нема да бидат толку хаотични како оние во октомври, но некои сепак ќе повикаат на претпазливост. Со оглед на...

Денес ќе има целосно затемнување на Месечината – спектакуларна глетка која...

0
Во вторник, 8 ноември, ќе можете да видите спектакуларна глетка на небото – целосно затемнување на Месечината. Затемнувањето ќе биде видливо во...

Утре погледнете во небото – спектакуларна глетка која нема да се...

0
Во вторник – 8 ноември, ќе можете да видите спектакуларна глетка на небото – целосно затемнување на Месечината. Затемнувањето ќе биде видливо...

ВИДЕО: Лондон прв ги вклучи божиќните светилки – Оксфорд Стрит изгледа...

0
Почетокот на ноември е неофицијален знак за објавување на новогодишни украси и календари за доаѓање. Многу се зборува за божиќните филмови, а започнаа...

Еве што предвидуваат ѕвездите за ноември

0
Овен Ноември ќе му донесе многу препреки на овенот со кои овој огнен знак ќе треба да се справи. Можно е да...

3 знаци на кои ноември ќе им биде пекол: Финансиската состојба...

0
Три хороскопски знаци во ноември ќе поминат низ пекол во животот, а хаосот и нестабилноста ќе бидат вообичаена појава. Што може безбедно...