таг: ноември

Најголемата љубов во неговиот живот: Единствената жена што ја сакаше Фреди...

0
Во ноември 1991 година, нè напушти Фреди Меркјури (вистинско име Фарок Булсара), еден од најдобрите музичари и пејачи на сите времиња. Само...

Денеска започнува Божиќниот пост – трае 40 дена

0
реклама Денеска 28 ноември започнува големиот Божиќен пост. За разлика од Велигденскиот пост, чиј...

Лавров: Ќе дојдам во Скопје на состанокот на ОБСЕ, ако Бугарија...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во понеделник (27 ноември) изјави дека...

Дојави за бомби во РТС и РТВ

0
На 24 ноември зградите на Радио-телевизија Србија (РТС) и Радио-телевизијата Војводина (РТВ) повторно...

Финска затвора четири гранични премини со Русија

0
Финската влада одлучи на 17 ноември на полноќ да затвори четири...

Демократите во американскиот Сенат ја блокираа помошта за Израел, не за...

0
Демократите во американскиот Сенат на 7 ноември ги блокираа напорите на Републиканците да...

Љубовен хороскоп за ноември: За Стрелецот пријатно изненадување, за Девицата скршено...

0
Во ноември 2023 година, некои хороскопски знаци ќе имаат голема среќа во љубовта и може неочекувано да паднат под стрелата на Купидон, додека...

Астролозите предупредуваат – Трите најкритични денови во ноември

0
Според астролозите, во ноември нè очекуваат три предизвикувачки и опасни денови, но универзумот ќе ни даде можност да ја завршиме есента со...

Знаци на Зодијакот кои во ноември ги очекува среќа во љубовта

0
Хороскопот за ноември 2023 година ги открива возбудливите трансформации кои ги очекуваат некои хороскопски знаци во нивниот приватен живот. За овие луѓе, ноември...

Катар, домаќин на најдобрите светски кошаркари во 2027

0
По организацијата на фудбалското Светско првенство во ноември и декември минатата година, Катар и неговиот главен...