таг: ногата

Ајкула нападнала 10 годишник на Флорида, морале да му ја ампутираат...

0
На 10-годишно момче му била ампутирана ногата под коленото откако го нападнала џиновска бик-ајкула на...

Атлетико Мадрид најави пауза за Гризман

0
Антоан Гризман заработил повреда на мускул на ногата за време на градското дерби со Реал Мадрид и ќе мора на принудна пауза, потврди...