таг: ново

Лек што го обновува лачењето инсулин до 48 часа кај лица...

0
Ново научно откритие нуди надеж за лекување дијабетес со регенерирани клетки коишто произведуваат инсулин, имитирајќи ги природните функции. Луѓето кои страдаат од...

Древни месопотамиски тули носат запис за мистериозна неправилност во магнетното поле...

0
Ново научно истражување на древните месопотамиски тули покажува интердисциплинарна соработка помеѓу археологијата и геофизиката и отвора ново поглавје во магнетната историја на Земјата....

Повторно одложено гласањето на Советот за безбедност на ОН за помош...

0
Обидувајќи се да избегне ново американско вето, Советот за безбедност на Обединетите нации синоќа, по вторпат во два дена, го одложи гласањето за...

Официјално потврдено: На Венера има кислород и среде бел ден

0
Во ново истражување астрономите открија атомски кислород во атмосферата на Венера. Таквото директно дневно набљудување на оваа планета дава вреден увид во сложената...

Алек Болдвин се соочува со нови обвиненија за убиство на снимателка...

0
реклама Обвинителите во Ново Мексико имаат намера да го однесат случајот на актерот Алек Болдвин...

Брера го промовираше сенегалецот Папе Оумар Сисе

0
Македонскиот прволигаш АП Брера Струмица доведе ново засилување во нападот. Станува збор за 20-годишниот Папе...

Птицата заминува во историјата: Илон Маск го смени логото на Твитер

0
реклама Илон Маск откри ново лого за Твитер, избирајќи „Х“ направено во „минималистички арт-деко стил“...

Дефанзивецот Mурати потпиша двегодишен договор со Работнички

0
Mакедонскиот прволигаш Работнички го доведе Мевљан Мурати како ново засилување за новата сезона во шампионатот....

Румениге го потврди доаѓањето на фудбалерот на Борусија Дортмунд

0
Баерн Минхен дефинитивно обезбеди ново летно засилување кое без обештетување пристигнува во Баварија. Легендата на...

Актерот Алек Болдвин ќе се соочи со обвинение за убиство од...

0
Обвинителството на Првиот судски округ на американската сојузна држава Ново Мексико денеска официјално ќе поднесе...