таг: Новоизбраната

Акане: Путин не може да ја избегне правдата

0
Новоизбраната претседателка на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Томоко Акане, изрази цврсто уверување дека рускиот претседател Владимир Путин, против кого судот во Хаг издаде...

Камала Харис ќе ја краси февруарската насловна страница на „Вог“

0
Камала Харис, новоизбраната претседателка на САД, ќе се најде на насловната страница на магазинот Вог, но од нејзиниот тим тврдат дека се...

Харис го обвини Трамп за злоупотреба на овластувањата: Дали сите го...

0
Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис изјави дека актуелниот претседател Доналд Трамп ги злоупотребил овластувањата. – Дали сите го слушнавте...