таг: новогодишните

За новогодишните и божикните празници нема примено пациенти со повреда од...

0
За време на новогодишните и божиќните празници на Универзитетската клиника за пластична и реконструктивна хирургија во Скопје не бил примен ниту еден пациент...

Божиќна ѕвезда – украс за новогодишните и божиќните празници

0
Голем број семејства за новогодишните и божиќните празници, освен со китење на елката, домот го украсуваат и со цвеќето божиќна ѕвезда, кое цвета...

Како да избегнете мамурлак по новогодишната забава?

0
За новогодишните празници се подразбира дека ќе испиете уште неколку пијачки. Но, мамурлакот кој често доаѓа потоа во никој случај не е пријатно...

Итната медицинска помош со препораки за претстојните новогодишни празници

0
Поради претстојните прослави на Новогодишните празници, Службата за Итна медицинска помош препорачува редовно земање на терапија кај хроничните болни, да се внимава со...

SPORT LIFE во новогодишна хумана акција

0
Во пресрет на новогодишните празници Sport Life донираше новогодишни пакетчиња во повеќе институции за деца и млади...

Денови на книгата во Рамстор Мол

0
Во пресрет на новогодишните празници, Рамстор Мол во соработка со Македонската асоцијација на издавачи, за сите љубители на книгата подготвија вистинско предновогодишно изненадување...

За што најмногу се расправаат паровите за време на празниците?

0
Стресот околу новогодишните празници многу често се одразува на врската, особено ако сте во брак. Мислите на пари, на шопинг, на семејството, на...

ШТО МИСЛИ БИЗНИСОТ: Економијата заглавена меѓу денешната рецесија и утрешната неизвесност

0
Оваа пандемиска година новогодишните желби се малку поинакви. Се посакува најмногу здравје, не само на луѓето туку и на економијата...