таг: Новите

Битката за Бахмут продолжува, ЕУ и САД ветија муниција за Украина

0
Украинските сили ги одбија новите руски напади врз Бахмут, соопшти Киев на 20...

Нови руски напади на Киев, најмалку две лица се повредени

0
Новите информации објавени од украинските власти се дека од напад на руско беспилотно летало врз...

Жестоки борби во Доњецк, американски генерал процени дека во војната загинале...

0
Украинските сили ги одбија новите руски напади во источниот регион Доњецк, каде што Москва продолжува...

Спиете помалку од 5 часа? Еве што може да му се...

0
Новите истражувања доаѓаат до заклучок дека од неодамна сонот може да го загрози здравјето. Биоритамот на луѓето денес е во голема мера...

Бројот на познати видови пајаци достигна 50.000

0
Според новите сознанија, во светот има 50.000 видови пајаци, а можно е да има и двојно повеќе, но сѐ уште не се откриени,...

Д-р Ѓорѓиевски: Внимавајте, омикрон често ги напаѓа очите

0
Новите мутации на коронавирусот донесоа и нови симптоми. Ако на почетокот од пандемијата еден од симптомите беше и конјуктивитисот, кој подоцна исчезна, сега...

Со омикронот повторно е вратен коњуктивитисот како симптом

0
Новите мутации на коронавирусот донесоа и нови симптоми. Ако на почетокот од пандемијата еден од симптомите беше и конјуктивитисот, кој подоцна исчезна, сега...

Сертификат или тест за вработените во администрацијата во Албанија

0
Во Албанија од денеска на сила стапија новите дополнителни мерки за справување со пандемијата со...

Ханс Клуге: Новите лекови ќе ја олеснат борбата против Ковид-19 во...

0
Новите лекови против Ковид-19 во 2022 година значително ќе ги подобрат шансите за преживување на тешко болните пациенти заразени со новиот коронавирус, изјави директорот на...

Заострени анти-ковид мерките во Словенија

0
Во Словенија денеска стапија во сила новите мерки против коронавирусот, кои дел од епидемиолози ги...