таг: новински

АФП и АП за изборите во Србија: Се очекува победа на...

0
Водечките западни новински агенции известуваат за изборите во Србија, наведувајќи дека се очекува победа на претседателот Александар Вучиќ и неговата Српска...

Хаосот во Вашингтон на насловните страници на светските весници

0
Големите новински весници ширум светот денеска објавија вести на првите страници за демонстрациите на Капитол во Вашингтон, покажувајќи колку огромно влијание има...