таг: новинска

АФП ја тужи платформата „Х“ на Илон Маск

0
реклама Француската новинска Агенција Франс прес (АФП) вчера објави дека во Париз поднеле тужба...

Најдобар на Балканот, романското пливачко чудо пред Ѓоковиќ

0
Бугарската новинска Агенција, БТА, го спроведе стандардниот избор за најдобар спортист на Балканот, а во 2022 година...

Први смртни случаи од ковид во Северна Кореја

0
Севернокорејската новинска агенција КЦНА објави дека шест лица во земјата починале како резултат на коронавирус,...

Парада во Москва, што се случи со демонстрацијата на воздухопловните сили?

0
Руската новинска агенција ТАСС објави дека делот од воената парада во Москва, што се однесува...

БиХ: Кривична пријава против новинар на Танјуг поради негирање на геноцидот...

0
Новинарот на српската новинска агенција Танјуг, Марко Трошиќ доби кривична пријава затоа што за време...

Грција бара коментаторите на МРТ да го корстеле терминот „Северна Македонија“

0
АНА-МПА, државната новинска агенција на Грција, објави реакција со која побара коментаторите на македонскиот национален сервис да го користат официјалното државно име кога настапува македонската...