таг: Новинарот

„Донесете дебели чорапи“: Како е да се престојува во селото со...

0
НОВИНАРОТ на Си-Ен-Ен Дејвид Ален го опиша своето искуство за време на неговиот престој во село со иглу на Алпите. Иглу-Дорф, или...

Да помогнеме новинарот Саше Димовски повторно да прооди

0
Новинарот Саше Димовски, имаше неопходна интервенција за ампутација на ногата. Со сметки за донации, се собира помош, за Димовски, повторно да прооди. Средства...

Тачи: Порто, историски град за фудбалот и репрезентацијата на Македонија

0
Новинарот на Алсат Махир Тачи, кој е во Порто за да го следи натпреварот Португалија – Македонија,...

Анализа: Во 2022 година животот ќе ни се врати како пред...

0
Новинарот на Би-Би-Си, специјализиран за здравје и наука, Џејмс Галагер објави голема анализа, но и интервју со виролог на тема конечен крај на...

БиХ: Кривична пријава против новинар на Танјуг поради негирање на геноцидот...

0
Новинарот на српската новинска агенција Танјуг, Марко Трошиќ доби кривична пријава затоа што за време...

Во Манчестер Јунајтед се помириле: Пол Погба како слободен заминува на...

0
Новинарот на ЕСПН, Марк Огден тврди дека Манчестер Јунајтед се подготвиле дека ќе останат без 28 годишниот Пол Погба и тоа без отштета....

Новинар на „Ројтерс“ убиен додека известувал за конфликтот во Авганистан

0
Новинарот на „Ројтерс“, Даниш Сидики е убиен денеска додека известувал за судирот меѓу авганистанските безбедносни сили и...

Убиен новинар на Ројтерс додека известувал, бил добитник на Пулицерова награда

0
Новинарот на Ројтерс, Даниш Сидики е убиен денеска додека го следеше судирот меѓу авганистанската армија и талибанците во близина на граничниот премин...

Ова се sвездите од Премиер лигата, контактирани од Барселона

0
Новинарот на Ел Чирингита, Хозе Алварез вчера објави дека Барселона разговарала со агенти на двајца фудбалери од Премиерлигата. Алварез изјави дека раководството...

Конте повеќе не е тренер на Интер, стигна и официјална потврда!

0
Според новинарот Фабрицио Романо, главната причина за разделбата била тоа што сопствениците на клубот не сакале да ги слушаат желбите на...