таг: Новинарката

Новинарка на „Ал Џезира“ убиена на Западниот Брег

0
Новинарката на „Ал Џезира“, Ширин Абу Аклех (51), утрово била убиена додека известувала за израелски...

Нобелова награда за мир – Двајца новинари добитници на престижното признание!

0
Добитници на годинашната Нобелова награда за мир се новинарката од Филипини, Марија Реса и новинарот...

На само 38 години вечерва загина позната новинарка: „Планините ме повикуваат,...

0
Новинарката Борка Будиќ (38 г.) која работеше во повеќе медиуми во Република Српска, а читателите ја паметат како талентирана и привлечна блогерка го...

Џара: Приоритет на следната косовска влада треба да биде борбата против...

0
Новинарката Јета Џара, поканета во „Емисија 200“ на Алсат, вели дека очекувањата на граѓаните на Косово за...