таг: новинарите

Гвардиола: Ќе се вратам во Барселона, ми недостига храната и мирисот...

0
Новинарите во Англија се интересираа за плановите на шпанскиот стручњак, Пеп Гвардиола, по завршувањето на тренерската кариера,...

Ден на слободата на медиумите, во фокусот притисоците и нападите

0
На 3 Мај- Меѓународниот ден на слободата на медиумите новинарите во С Македонија се многу...

Џонсон: Има реални шанси Русија да ја добие војната

0
Британскиот премиер, Борис Џонсон, во денешниот разговор со новинарите призна дека има реални шанси руските сили да ја добијат војната во...

Зеленски продолжи со интервјуто, иако на телефон му се јавуваше Макрон

0
Новинарите на Би-Би-Си утрово се сретнаа со украинскиот претседател, на 50-тиот ден од руската агресија. По бројните безбедносни проверки и долгата...

Лазаров: Верувам во овие ракометари повеќе од самите што веруваат!

0
На денешната средба со новинарите селекторот Кирил Лазаров го анализираше вчерашното издание. „Идејата ја имам од моето поставување како селектор и...

(ФОТО) Кукаст крст врежан во лифт во Стејт департментот

0
Портпаролката на Стејт департментот, Џалина Портер, за новинарите изјавила дека свастиката е откриена доцна во понеделникот и оти државниот секретар Ентони Блинкен им...

Димитриевски: Сонот го исполнивме, но не застануваме, зошто да не сториме...

0
На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и...