fbpx

таг: нова

Француското претседателство завршува, нема информации за нов предлог за тргање на...

0
Француското претседателство со ЕУ што завршува денеска, нема нова иницијатива за тргање на бугарското вето...

Твитер тестира објави од 2.500 зборови

0
Твитер тестира нова функција која ќе им овозможи на корисниците да објавуваат со дури 2.500 зборови, по сегашните 280 дозволени знаци. ...

„Ѕвездо моја“ е новата песна на Артист бенд

0
Популарниот бенд Артист објави нова песна и видеозапис за „Ѕвездо моја“. Видеото е под продукција на Алек Тасевски. Овој бенд...

Турција започна копнена и воздушна офанзива во северен Ирак

0
Турските сили започнаа нова копнена и воздушна прекугранична офанзива против курдските милитанти во северен Ирак,...

Комбикрон и делтакрон – две нови мутации на коронавирус откриени во...

0
Нова варијанта на коронавирусот наречена комбикрон е откриена во неколку европски земји, вклучително и Белгија,...

Делтакрон и официјално е нов сој на Ковид-19, има потврдени случаи...

0
Делтакрон официјално стана нова варијанта на Ковид, со потврдени случаи во Франција и САД.Станува збор за комбинирани мутации на корона вирусите од соевите...

Дали омикрон е „тројански коњ“? Научниците открија зошто е толку опасен

0
Една нова студија од МИТ сугерира дека десетици мутации во шилестиот протеинска варијанта на омикрон помагаат да се избегнат сите четири класи на...

Oткриен e делтакрон, комбинација на варијантите делта и омикрон

0
Британските здравствени власти истражуваат нова варијанта на коронавирусот што би требало да има комбинирани карактеристики на варијантите омикрон и делта, објавија британските медиуми....

„Мајкрософт тимс“ ја воведе опцијата „воки-токи“

0
„Мајкрософт“ воведе нова опција на својата апликација „Тимс“, наречена „воки-токи“ (Walkie Talkie). Се работи за новитет што им овозможува на корисниците „да го...

„Мајкрософт тимс“ ја воведе опцијата „воки-токи“

0
„Мајкрософт“ воведе нова опција на својата апликација „Тимс“, наречена „воки-токи“ (Walkie Talkie). Се работи за новитет што им овозможува на корисниците „да го...