fbpx

таг: нова

„Дејли мејл“ – Нова КОВИД мутација, поотпорна на вакцини, можно да...

0
Британските научници предупредуваат на нова и поопасна варијанта на коронавирусот, која е поотпорна на вакцини од сите други варијанти на коронавирусот,...

Емил Божиновски ќе биде контролор на меч од ЛШ

0
Контролорот на главната листа на УЕФА Емил Божиновски доби нова задача и ќе го контролира судењето на мечот од групната фаза за Лигата...

Поголеми се шансите да се разведете, ако партнерот сте го запознале...

0
Според една нова студија, брачните двојки кои се запознале преку апликација имаат шест пати поголеми шанси да се разведат од паровите кои се...

Вакцинација или прележан Ковид? Студијата открива кои антитела се подолготрајни

0
Нова студија на американскиот Центар за контрола и превенција на болести дава одговор на прашањето на кое научниците се обидуваат да одговорат уште...

Барселона во офанзива, сака да потпише нов договор со уште еден...

0
Шпанскиот прволигаш Барселона гради нова екипа, состав кој ќе треба да го врати клубот на победнички патеки во наредниов период. Управата на...

Новиот паметен часовник на „Епл“ ќе ги алармира службите ако направите...

0
Компанијата „Епл“ воведува нова функција кај својот паметен часовник „Воч“ (Watch), а тоа е можност за известување и дојава до надлежните за случени...

Астра Зенека подготвува нова терапија против ковид-19 која ќе штити до...

0
Астра Зенека подготвува нова терапија против ковид-19, која луѓето би можела да ги заштити од тежок облик на болеста и од смрт и...

СЗО формира нов експертски тим за утврдување на потеклото на коронавирусот

0
Светската здравствена организација формираше нова експертска група за тестирање опасни патогени, која, како што проценува, е „последна шанса“ да се утврди потеклото на...

Њукасл ќе испрати понуда до четворица играчи на Јунајтед

0
Аманда Стејвли како нова директорка и косопственичка на Њукасл веќе отворено проговори за големите амбиции кои ќе ги има клубот уште во јануарскиот...

Германија се мачеше со Романија, Исланд и Ерменија одиграа нерешено

0
Фудбалската селекција на Германија забележа нова победа во мундијалските квалификации, откако потешко од очекуваното, со пресврт од 2-1 (0-1) славеше над Романија ...