fbpx

таг: „Новавакс”

Ефикасноста на вакцината на Новавакс е 96 отсто

0
Вакцината против Ковид-19 на „Новавакс“ е 96 проценти ефикасна во спречување на инфекцијата предизвикана од оригиналната верзија на коронавирусот во последното испитување спроведено...

Новавакс тестира вакцина против новиот вид коронавирус

0
Американската биотехнолошка компанија „Новавакс”, специјализирана за развој на вакцини, ја тестира својата вакцина против новиот вид коронавирус што се пренесува полесно,...