fbpx

таг: „Ноби“

Произведена паметна светилка која сигнализира пад на стари лица

0
Технолошката компанија „Ноби“ од Антверпен произведе светилка која користи вештачка интелигенција за да сигнализира кога постаро лице паднало и да вклучи аларм за...