таг: Ноа

Нов рекорд на 200 метри – Лајлс го урна рекордот на...

0
Ноа Лајлс е нов светски шампион на 200 метри, но стана и треетиот најбрз човек во светот...

Израел ја избра претставничката за Евровизија 2023

0
Израел ја избра поп-ѕвездата Ноа Кирел како претставничка на Изборот за песна на Евровизија во 2023 година. Ноа Кирел (21) е една...

Ноа Сајрус: Дали најмалата сестра на Мајли Сајрус ќе ја надмине...

0
Ноа Сајурс (20) е сестра на поп-ѕвездата Мајли Сајрус која со нејзиниот нов спот и песна, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи....