таг: Ниту

Запреа камионите со помош во северниот дел на Газа од смртоносниот...

0
По воздушниот напад во кој загинаа седум хуманитарни работници, ниту еден од малкуте камиони со помош не пристапува во северниот дел од Газа,...

Јулија Навални – мета на дезинформации по смртта на нејзиниот сопруг

0
Не постои ниту еден релевантен извор од кој произлегува дека Јулија Навални била обвинета за „нов љубовник“. Фотографијата на која се гледа Јулија...

Руска пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Руската пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Војна на улиците во Судан, бројот на жртви расте

0
Трет ден по ред беснеат конфликти во Судан. Ниту армијата ниту паравоените сили на генералот Мохамед Хамдан Дагл не успеваат да...

Можно Ел Класико во четвртфиналето на Купот на Шпанија?!

0
Осминафиналето на Купот на Кралот не донесе ниту едно изненадување и само клубови од најелитната категорија ќе...

Мажите со овие квалитети се најдобри татковци, според експертите

0
НИТУ родител не е совршен затоа што инструкции за правилно воспитување и поврзување со детето не постојат. Сепак, експертите нагласуваат дека одредени особини...

Клиника „Жан Митрев“: Ниту денар не е земено повеќе од пациентите...

0
Клиника „Жан Митрев“ ниту денар нема земено повеќе од пациентите за време на пандемијата, дури ниту поради погрешна финансиска пресметка. И Управата за...

Прекинот на огнот меѓу Киргистан и Таџикистан воглавно се почитува

0
По интензивните борби вчера, во текот на ноќта ниту Киргистан ниту Таџикистан не пријавија поголеми инциденти, што укажува дека го почитуваат...

Ниту еден од украинските државјани во Македонија не побарал азил

0
Од 5.074 украински државјани кои влегле во нашата земја, ниту еден од нив досега не поднел барање за азил за подолг...