таг: нискобуџетна

Авион на пат кон Дубаи принудно слета на аеродромот Бургас

0
Авион на нискобуџетна авиокомпанија попладнево принудно слета на аеродромот Бургас. Како што јави дописникот на МИА од Софија, авионот „Ербас А321“ вршел...