таг: ниските

ЕУ ја обвинува Русија за тешкотиите со кои се соочуваат европските...

0
Русија ја користи храната како оружје и е виновна за ниските цени на земјоделските производи во ЕУ, изјави денеска белгискиот министер за земјоделство...

Кој е најбрзиот начин да се загрее автомобил кога надвор е...

0
реклама Ниските температури секоја зима им го носат истиот проблем на возачите – како...

Истражување: Топлата зима во Европа ги пресуши реките, езерата и каналите

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

Бизарни начини на кои ниските температури можат да влијаат на вашето...

0
ИАКО ниските температури можат да бидат опасни за луѓето со одредени здравствени проблеми како астма или други респираторни заболувања, постојат некои бизарни начини...

Вообичаена појава за зимскиот период: Еве како да се справите со...

0
Пократкиот ден, намалената светлина и ниските температури се вистинска храна за зимската депресија. Иако кај повеќето луѓе симптомите на зимската депресија се јавуваат...

Пролетниот мраз фатален за некои овошки

0
Ниските температури и променливото време изминативе денови ќе нанесат штета на земјоделските плодови. Снегот кој падна на 21 март нема да предизвика толкава...

Времена забрана за исклучување на струјата на граѓаните на Тексас

0
Поради зимската бура и екстремно ниските температури, властите во Тексас времено им забранија на компаниите за електродистрибуција да им доставуваат сметки за струја...

ВИДЕО | Ќе ве насмее до солзи: Во Украина е многу...

0
Поради ниските температури во Украина, целата снежна покривка е замрзната, а улиците во Киев се супер – лизгави. Една безбедносна...