таг: ниска

Делта сојот е темпирана бомба, тврдат научници

0
Земјите со ниска стапка на вакцинација се „темпирана бомба што чека да експлодира“ делта варијантата на ковид-19. Овој бран на вирусот нема да...

Фаучи: Стапките на зараза ширум САД и натаму се превисоки

0
Регионите во САД со ниска стапка на инфекција можат безбедно да ги ублажат ограничувањата против пандемијата, но стапките низ целата земја се уште...