таг: Нина

Се празнуваат Св. рамноапостолна Нина Грузиска и св. Сава

0
Света Нина потекнува од благородничко кападокиско семејство. Од мала била воспитана во Христовиот дух. Подоцна отишла во Грузија, го покрстила грузиското царско семејство...

Утре се празнуваат Света Нина и Свети Сава

0
Света Нина, просветителка на Грузија Роднина на Светиот великомаченик Георгиј и на ерусалимскиот патријарх Јувенал. Бидејќи мајка и и татко и, кападокиски...

Нина излажа дека е болна, па затоа доби отказ откако камерите...

0
Англичанката Нина Фаруќи остана без работа само еден ден по пласманот на англиската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство. Нина...

ФОТО | Нина Бадриќ објави фотографија со нејзиниот покоен татко: По...

0
Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот инстаграм -профил објави фотографија на која позира во прегратките на нејзиниот покоен татко Симо. ...